Artykuł zamieszczony w: "Gazeta Rumska" , Luty 2016 - Jan Klawiter
210
post-template-default,single,single-post,postid-210,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Artykuł zamieszczony w: „Gazeta Rumska” , Luty 2016

Co słychać w Sejmie ?

Długo się zastanawiałem czy warto do tego morza słów dolewać o sytuacji w Sejmie jeszcze swoje .

Dobry polityk za dużo nie mówi, dobry polityk działa.

Jestem członkiem Prawicy Rzeczypospolitej (partia Marka Jurka). Na mocy porozumienia PiS i Prawicy Rzeczypospolitej w wyborach startujemy razem z możliwością zachowania w Sejmie osobnej reprezentacji. Wystartowałem z listy PiS z pozycji „8” i dzięki także mieszkańcom Rumi zostałem posłem. Jako poseł niezrzeszony współpracuję z Klubem Parlamentarnym PiS zgodnie z podpisaną umową. Ponieważ jestem zaangażowany w działalność samorządową od 1992r. dobrze czuję się w działaniu na forum parlamentu. Biorę udział w pracach dwóch komisji ; Polityki Społecznej i Rodziny, oraz Komisji Energii i Skarbu Państwa, zgodnie z hasłami wyborczymi Rodzina i Energetyka. W kolejnych artykułach będę informował o innych działaniach w pracy sejmowej. Posłowie PiS bardzo zaangażowali się w działania na rzecz szybkich zmian prawa. Jak mają Państwo okazję słuchać i oglądać relacje sejmowe temperatura debaty sejmowej potrafi być wysoka. Oczywiście główne iskry lecą między PO i PiS. Muszę powiedzieć, że wielu przedstawicieli obu stron ma swoje „zasługi” w windowaniu poziomu emocji ponad miarę ! Z pewnością jednak najbardziej istotnym czynnikiem podwyższającym temperaturę debat jest polityka PO w której założeniu jest konfrontacja i dezawuowanie PiSu. Było to widoczne szczególnie w I części debaty na temat Trybunału Konstytucyjnego. Swoje błędy z poprzedniej kadencji się przemilczało i skupiało się na błędach przeciwnika politycznego.

Dodatkowo, jak wielu z Państwa pamięta w czasie kiedy rządziła PO po zaprzysiężeniu rządu oczekiwała ona, że przez pierwsze 100 dni nie będzie żądało się wyjaśnień dotyczących realizacji programu , natomiast od rządu PiS żądało się wyjaśnień , jeszcze przed zaprzysiężeniem. Czy to jest racjonalna, wyważona polityka ?

Trudno jest działaczom PO przyzwyczaić się po 8 latach do sytuacji w której tracą wpływy i stanowiska. Polityka którą przyjęła PO, prawdopodobnie doprowadzi do jej postępującej marginalizacji. Ta partia nie jest oparta na wartościach, które w trudnym czasie działania w opozycji mogłyby cementować jej członków. Wartości chrześcijańskie przywołane w deklaracji ideowej, stały się pustym sloganem co widać było w działaniach politycznych tego ugrupowania, szczególnie za rządów Pani Premier Kopacz.

Ciąg dalszy nastąpi …