ARTYKUŁ ZAMIESZCZONY W: "GAZETA RUMSKA" GRUDZIEŃ 2016 - Jan Klawiter
382
post-template-default,single,single-post,postid-382,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

ARTYKUŁ ZAMIESZCZONY W: „GAZETA RUMSKA” GRUDZIEŃ 2016

Co słychać w Sejmie?

W piątek 16 grudnia w Sejmie zaistniała bardzo trudna sytuacja. Do dyskusji w temacie budżetu posłowie opozycji dołączyli wątek związany z ograniczeniem dostępności przedstawicieli mediów do niektórych miejsc w Sejmie. Ich zdaniem godziło to w wolność mediów. Podwyższone emocje były też wcześniej wywołane projektem ustawy, tzw. dezubekizacyjnej, którą opozycja chciała w znacznej mierze ograniczyć.

Podczas obrad Pan Marszałek wykluczył z obrad posła Michała Szczerbę, za niestosowne zachowanie. W odpowiedzi na decyzję Marszałka posłowie PO, Nowoczesnej i PSL zablokowali mównicę sejmową, a także Fotel Marszałkowski, uniemożliwiając dalszą pracę Sejmu.

Muszę powiedzieć, że jestem mocno zbulwersowany zachowaniem moich kolegów sejmowych, posłów z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL. Ich reakcję na decyzję Marszałka można by porównać do sytuacji – gdy jeden przechodzień potrącający drugiego, otrzymuje w zamian cios nożem – jest to zachowanie podobne do tego jakie miało miejsce w  czasie posłowania pana Andrzeja Leppera z tym, że w dużo gorszym wydaniu. Spodziewałem się po moich kolegach  z PO dużo wyższej klasy w ich zachowaniu. Podobne decyzje Marszałka w trakcie kadencji PO nie były tak brutalnie kontestowane. Zastanawiam się jak ma wyglądać w przyszłości nasza wspólna praca parlamentarna, kiedy w każdej chwili będzie można zablokować mównicę? Jak zapobiec postępującej degradacji naszych obyczajów? Myślałem, że będę mógł wyrazić radosne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale gwałtowne działania niektórych posłów zburzyły świąteczną atmosferę. Wygląda na to, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna chce za wszelką cenę obalić istniejący rząd i szuka wszystkich argumentów nawet tych nieprawdziwych aby tego dokonać. Mam jednak nadzieję, że po tym przesileniu przedświątecznym sytuacja będzie się powoli normalizować.

Ciąg dalszy nastąpi…