ARTYKUŁ ZAMIESZCZONY W: "GAZETA RUMSKA" CZERWIEC 2017 - Jan Klawiter
430
post-template-default,single,single-post,postid-430,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

ARTYKUŁ ZAMIESZCZONY W: „GAZETA RUMSKA” CZERWIEC 2017

Scena polityczna trochę się cywilizuje ale to pewnie dlatego, że pan Grzegorz Schetyna wygrał pojedynek o pozycję lidera opozycji. Niestety jednak już jako lider przegrał potyczkę z PiS o cykl debat proponowanych między PO i PiS. Nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na pytania dotyczące przyjmowania przez Polskę uchodźców. Szkoda, że tak znaczące politycznie ugrupowanie w Polsce nie ma programu dla Polski. Jest to jedną z przyczyn jałowości debaty publicznej kierowanej na emocje i ogólnikowe hasła. Ta słabość opozycji w istotny sposób ogranicza rozwój Polski.

Kolejne ograniczenie dla rozwoju Polski upatruję w braku lustracji kadr. Jest to niestety efekt „okrągłego stołu”. Polska bez znaczących ofiar w ludziach przeszła transformację ustrojową, ale koszty braku lustracji będzie jeszcze płaciła przez wiele lat. Duża część elit nie kieruje się dobrem Polski, ale dobrem własnym, wplatając w to jakieś interesy „europejskie”. Obca jest mi idea federacji państw europejskich oddających dużą część kompetencji dla rządu ponadnarodowego. Wartości, których bronimy w Polsce, w wielu krajach Europy są deprecjonowane.

Jestem bardzo zmartwiony ustawą Zgromadzenia Narodowego we Francji, zgodnie z którą części Francuzów ogranicza się wolność osobistą, jeżeli oni odwodzą kobiety w ciąży od ewentualnego zamiaru aborcji. Tego typu działanie grozi od teraz we Francji karą więzienia do 2 lat lub karą grzywny do 30 tys. euro . Moim zdaniem jest to naruszenie fundamentalnych wartości naszej cywilizacji i zaprzeczenie ładu demokratycznego, który opiera się na równości wszystkich osób względem prawa. Teraz na niektóre osoby nałożono kaganiec cenzury. Dla mnie osobiście jest to przekroczenie granicy, które będzie skutkowało degeneracją cywilizacji. Myślę, że Francuzom będzie bardzo trudno podnieść się po takim upadku i zastanawiam się czy nie udzielić im prawdziwego napomnienia w postaci odpowiedniej uchwały Sejmu R.P. Kto to ma zrobić jeżeli nie my Polacy ?

Jan Klawiter