SŁOWO NA PLAŻY - Jan Klawiter
285
page-template-default,page,page-id-285,page-child,parent-pageid-23,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

SŁOWO NA PLAŻY

​”Słowo na plaży”

Jest to akcja publicznego czytania Biblii, która odbyła się  w sobotę 16 kwietnia na plaży miejskiej  w Gdyni. Ze sceny fragmenty Pisma Św. odczytywały m.in. osoby znane z przestrzeni publicznej: politycy, dziennikarze i duchowni. Wśród czytających nie zabrakło przedstawicieli rodzin katolickich oraz młodzieży, nierzadko reprezentującej działające w archidiecezji wspólnoty.

Naszym celem jest promowanie przekazu Pisma Świętego oraz zjednoczenie wiernych, zwłaszcza młodzieży w Duchu Świętym, wokół Słowa Bożego. Księga Pisma Świętego, często zakurzona, zapomniana, odstawiona na półkę, jest obecnie tak ważna w kształtowaniu wiary, wartości i moralności zarówno młodzieży jak i dorosłych – powiedział Jan Klawiter Poseł na Sejm R.P.

Czytanie Biblii rozpoczęto od fragmentów Ewangelii św. Łukasza. Akcja miała charakter szeroko zakrojonej ewangelizacji. Do grona słuchaczy dołączało się bowiem wielu przechodniów, spacerujących gdyńskim Bulwarem Nadmorskim.

Organizatorem wydarzenia Słowo na Plaży jest Fundacja „Słowo”, której założycielem jest Pan Poseł Jan Klawiter. Fundacja „Słowo” ma w swoim polu zainteresowań wszelkie działania zmierzające do wspierania rodziny, prowadzenia ewangelizacji, a także rozwijania ducha patriotycznego, zwłaszcza u dzieci i młodzieży.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego oraz Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni.

Współorganizatorzy wydarzenia Słowo na Plaży: Prawica Rzeczypospolitej, Ruch Światło-Życie, Oratorium im. św. Dominika Savio w Rumii, Pustynia Miast, Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna, Ruch Czystych Serc, Odnowa w Duchu Świętym, Worship Style, Młodzi i Miłość, Spoko katolik, Republikanie, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z Rumi.

Wydarzenie zakończył koncert zespołu „Wyrwani z niewoli”, która łączy występy muzyczne z ewangelizacją.