Otwarcie nowego biura poselskiego Posła Jana Klawitera w Gdyni - Jan Klawiter
262
page-template-default,page,page-id-262,page-child,parent-pageid-23,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Otwarcie nowego biura poselskiego Posła Jana Klawitera w Gdyni

W dniu 09.04.2016  odbyło się oficjalne otwarcie biura poselskiego Posła na Sejm R.P. Jana Klawitera. W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie M. Zwiercan, M. Horała oraz liczni samorządowcy, jak i wielu innych przybyłych gości.

Biuro, które mieści się w Gdyni ul. Starowiejska 1 pokój 202 otwarte będzie dla mieszkańców we wtorki w godz. 11.00 do 16.00 i czwartki w godz. 17.00 -19.00

Przed oficjalnym otwarciem biura poselskiego odbyła się konferencja prasowa, na której poseł Jan Klawiter przedstawił projekt zmiany ustawy o in vitro zgłaszany przez partie  „Prawica Rzeczypospolitej” w Sejmie.

Projekt został już podpisany przez posłów  innych partii  politycznych m.in. Kukiz 15,PIS,PO, jest w trakcie podpisów w PSL. Projekt zakłada uporządkowanie stanu prawnego i definicji prawnych gdyż obowiązująca ustawa jest niezgodna z innymi ustawami obecnie obowiązującymi m.in. o Rzeczniku Praw Dziecka czy też ustawą o ochronie życia. Ustawa  ma za zadanie wprowadzić ład w zakresie definicji prawnych – oraz poprawić pewne niedoskonałości wynikające z obowiązującej ustawy o In vitro w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym oraz Kodeksie Karnym. Projekt ustawy został przygotowany z pomocą prawników z Instytutu Ordo Iris.

Podczas konferencji Poseł omówił sprawy związane z energetyką i OZE, przedstawił też stanowisko w sprawie tzw. Ustawy wiatrakowej.