BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W BIURZE POSŁA JANA KLAWITERA - Jan Klawiter
356
page-template-default,page,page-id-356,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Bezpłatne porady prawne w gdyńskim biurze Posła Prawicy dr Jana Klawitera

Informujemy iż, w każdy czwarty /4/ czwartek miesiąca w godzinach od 17:00 do 19:00 w gdyńskim  Biurze Poselskim Posła Prawicy dr Jana Klawitera na ul Starowiejskiej 1 II piętro pokój nr 202, odbywają się dyżury prawników. W trakcie tych dyżurów mieszkańcy Gdyni mogą uzyskać bezpłatne porady prawne z zakresu m.in.; prawa cywilnego; rodzinnego, spadkowego, spółdzielczego, karnego, administracyjnego, praw człowieka, podatkowego, upadłościowego, pracy i ubezpieczeń społecznych.

Ponadto pragniemy przypomnieć, że Biuro Poselskie Posła na Sejm R.P. Jana Klawitera  współpracuje z Kancelarią Odszkodowawczą, która zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej osobom poszkodowanym w różnego typu wypadkach: wypadki komunikacyjne, wypadki przy pracy, błędy medyczne.

Bardzo ważną dla nas dziedziną odszkodowań to sprawy osób niesłuszne aresztowanych oraz osadzonych.

Poszukujemy osób, represjonowanych przez radzieckie organy ścigania i wymiar  sprawiedliwości lub organy pozasądowe, działające na obecnym terytorium Polski w okresie od dnia 1 lipca 1944 r. do dnia 31 grudnia 1956 r  oraz osoby, które były pozbawione wolności (aresztowane, odbywały karę więzienia, internowane) za działalność opozycyjną w czasach PRL. Pozbawienie wolności przez okres minimum trzech miesięcy. W razie śmierci tej osoby uprawnienie to przechodzi na małżonka, dzieci i rodziców Możemy też pomóc w sprawach, w których  ktoś został pozbawiony życia.

Wyciąg z ustawy z dnia 23 lutego 1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego. (Dz. U. z dnia 23 kwietnia 1991 r.)